Pożyczki bez BIK

Pożyczki bez BIK z komornikiem krok po kroku

Zadłużenie, które stale się powiększa w końcu przyczynia się do zajęcia komorniczego. Negatywna historia kredytowa skutecznie uniemożliwia zaciągnięcie zobowiązania w banku, a wiele firm pożyczkowych, które znane są z łagodniejszych warunków rozpatruje wniosek na niekorzyść klienta. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Na rynku finansowym znajdują się formy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek bez bik dłużnikom z zajęciem komorniczym.

Krok 1: Określenie celu pożyczki

  1. Spłacenie zobowiązań – jeśli celem pożyczki jest uregulowanie wszystkich zaległości i wyjście z długu, nie trzeba martwić się zajęciem rachunku bankowego, na który wpłyną pieniądze w ramach pożyczki bez BIK z komornikiem. Zaleca się jednak skonsultować wcześniej z komornikiem i przedstawić mu sytuację.

  2. Bieżące wydatki – sytuacja komplikuje się nieco, gdy konieczne jest uzyskanie zobowiązania, które nie może być zajęte, ponieważ środki mają być przeznaczone na bieżące wydatki i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jedyną możliwą opcją jest zaciągnięcie pożyczki poza rachunkiem bankowym z wykorzystaniem czeku GIRO.

Krok 2: znalezienie firmy pożyczkowej udzielającej pożyczki bez BIK z komornikiem

Znając już swój cel można przejść do poszukiwania firmy pożyczkowej, która w swojej ofercie będzie miała pożyczkę bez BIK z komornikiem(więcej o niej tutaj). To nie jest zadanie łatwe, jednak nie jest też niemożliwe. Powstaje coraz więcej instytucji pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu kredytów osobom zadłużonym i z zajęciem komorniczym. Warto jednak zwrócić uwagę na warunki zobowiązania i upewnić się, że na pewno jest korzystne. Jeśli zobowiązanie zostanie przyznane należy dokładnie zapoznać się z umową. Przeczytanie jej nie zajmuje wiele czasu, a pozwala upewnić się, że w podpisywanym dokumencie wszystko nam odpowiada. Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy aż 17 proc. ankietowanych przegląda umowę tylko pobieżnie, a 9 proc. wcale jej nie czyta.1 Choć obecnie rzadko zdarzają się treści pisane małym druczkiem, to dowiedzieć się można m.in. ile wynoszą odsetki za opóźnienie w spłacie, lub czy możliwe jest wydłużenie okresu kredytowania.