wychodzenie z zadłużenia poprzez pożyczki ratalne

Pożyczki bez BIK z komornikiem – co zrobić, gdy konto zostało zajęte?

O ile osoby zadłużone lub posiadające zaległości w spłacie mają więcej możliwości zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, to osoby wobec których zostało wszczęte postępowanie komornicze spotykają wiele trudności. Pierwszą jest oczywiście odmowa ze strony banków i wielu instytucji finansowych. Jeśli natomiast znajdzie się firma pożyczkowa, które udzieliłaby zobowiązania mimo widnienia w BIK oraz zajęcia komorniczego, to otrzymane pieniędzy na konto wiąże się z ich utratą na rzeczy spłacenia długu. Czy jest zatem jakieś inne rozwiązanie?

Pożyczki bez BIK z komornikiem – jak pożyczyć pieniądze, by nie zostały zajęte?

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest znalezienie instytucji finansowej, która udziela pożyczek bez kotna osobistego. Najczęściej wykorzystywany jest specjalny czek GIRO, który dostarczany jest przez kuriera i realizowany w oddziale Poczty Polskiej. Dzięki temu i proces weryfikacji następuje poza rachunkiem bankowych, jak i odebranie pieniędzy. Niekiedy takie postępowanie to jedyny sposób na to, by pokryć bieżące wydatki lub nie wpaść w jeszcze większe długi.

Kiedy pożyczka może trafić na konto

Zaciągając pożyczkę bez BIK z komornikiem istotny jest cel zobowiązania. Jeśli ma on spłacić pożyczkę i zakończyć egzekucję komorniczą nie trzeba szukać firmy pożyczkowej, która udziela pożyczek poza kontem w banku. W takiej sytuacji nie będzie problemem, jeśli pożyczone pieniądze zostaną zajęte przez komornika, ponieważ i tak miały do niego trafić. To znaczni ułatwia sprawę, ponieważ pozwala wybierać spośród szerokiej oferty instytucji pozabankowych.

Pożyczki bez BIK z komornikiem – jak uzyskać?

Instytucje finansowe są zobowiązane do oceny ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki. Artykuł 9. ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim1 mówi:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy” (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715). Wystarczy zatem oświadczenie o dochodach, wypisane przez wnioskującego.

Materiały do stworzenia tego tekstu dostarczyli specjaliści ze strony https://twoj-kredyt.com/aktualnosci/ na która to zapraszam serdecznie.