kredyt gotówkowy z poręczycielem

Kredyt gotówkowy z poręczycielem – czy można go otrzymać online?

Popularność kredytów gotówkowych z poręczycielem rośnie. Nic w tym dziwnego! Osoby posiadające niską zdolność lub negatywną historię kredytową mają szansę zdobyć środki na dowolny cel, nawet jeśli wcześniej och wnioski o przyznanie zwykłej pożyczki na weksel z poręczycielem były odrzucane. Ze względu na zainteresowanie taką ofertą instytucje bankowe i pozabankowe usprawniają procesy przyznawania pożyczek na weksel i przystosowują je do obecnych wymagań klientów.

Kredyt gotówkowy z poręczycielem online – to tak można?

Coraz częściej szczególnie firmy pożyczkowe oferują swoim klientom kredyt gotówkowy z poręczycielem przez internet. To zjawisko komentuje dyrektor Generalny KPF Andrzej Roter1:

Środowisko niskich stóp, rosnąca konkurencja branżowa, zarówno w ramach sektora bankowego jak i instytucji pożyczkowych, konieczność poszukiwania sposobów na ograniczenie kosztów stałych sektora kredytowego, wymusza na całym rynku kredytowym poszukiwanie możliwie najtańszych kanałów dotarcia z ofertą do klienta. Sprzedaż online daje takie możliwości, tym bardziej, iż rozwiązania mobilnie, narzędzia internetowe staje się powszechnie akceptowanym i oczekiwanym przez konsumentów sposobem komunikowania się, także w relacji z instytucjami finansowymi

Kredyt gotówkowy z poręczycielem wymaga przedstawienia większej ilości dokumentów, co jest konieczne również w standardowej wersji, jednak przez internet może być nieco bardziej skomplikowane. Warto więc, by gwarant znajdował się obok w trakcie wypełniania formularza, dzięki czemu uzupełnienie go, a następnie wysłanie potwierdzenia przez poręczyciela będzie możliwe od razu.

Jak uzyskać pożyczkę na weksel z poręczycielem przez internet?

Większość firm korzysta z prostego i przejrzystego schematu ubiegania się o kredyt gotówkowy z poręczycielem online:

  1. Krok pierwszy – ustalenie kwoty pożyczki na weksel i terminu spłaty
  2. Krok drugi – wypełnienie formularza (wymagane są dane zarówno pożyczkobiorcy, jak i poręczyciela)
  3. Krok trzeci – wypełnienie wniosku przez żyranta (link otrzyma po wysłaniu formularza)

W następnej kolejności zarówno z pożyczkobiorcą, jak i poręczycielem skontaktuje się przedstawiciel firmy pożyczkowej, po czym wyda decyzję o przyznaniu bądź nieprzyznaniu pożyczki gotówkowej z gwarantem.