pożyczki dla zadłużonych

Fakty i mity na temat pożyczek dla zadłużonych

Czy droga do uzyskania pożyczki jest zamknięta dla osób zadłużonych? Oczywiście, że nie! Mało tego, zauważyć można wzrost ilości produktów finansowych w ofertach firm pożyczkowych stworzonych specjalnie z myślą o tych klientach, którym banki odmówiły udzielenia zobowiązania. Mimo coraz większego zainteresowania i coraz większej ilości informacji na temat pożyczek skierowanych do osób z zadłużeniem, wokół tego tematu wciąż krąży wiele nieprawdziwych informacji.

FAKT: Są granice, których przekroczenie spowoduje odmowę udzielenia zobowiązania

Mimo zdecydowanie mniej rygorystycznych wymagań stawianych przez firmy pożyczkowe, należy mieć świadomość, że i w ich przypadku konieczne jest spełnienie kryteriów, by zobowiązanie zostało udzielone. Pożyczka dla zadłużonych jest ogromną szansą na wyjście ze spirali długów, ale w przypadku zbyt dużych zaległości lub braku dochodów instytucje finansowe rozpatrują wniosek negatywnie. Według Ogólnopolskiego raportu o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach średnia wysokość zadłużenia przypadająca na jedną osobę to około 25 tys. złotych.1 W przypadku takich kwot istnieje duże prawdopodobieństwo, że pożyczka dla zadłużonych zostanie przyznana, jednak ten sam raport wskazuje na rekordzistów, którzy mają długi o wartości nie tylko kilkuset tysięcy, ale nawet kilkudziesięciu milionów! Co prawda to dość skrajne przypadki, jednak warto podkreślić, że pożyczki dla zadłużonych nie są udzielane każdemu.

MIT: Firma pożyczkowa nie ocenia zdolności kredytowej

Prawdą jest, że wiele firm pożyczkowych nie korzysta z baz do sprawdzania zdolności kredytowej, jednak mit stanowi stwierdzenie, że klient nie zostaje poddany ocenie w ogóle. Polskie prawo narzuca obowiązek oceny ryzyka udzielanego zobowiązania na wszystkie instytucje finansowe.

FAKT: Pożyczka dla zadłużonych dostępna jest online

Instytucje pozabankowe znane są z łatwych i szybkich w uzyskaniu pożyczek dla zadłużonych. W przypadku ofert dla osób zadłużonych nie rezygnują z oferowanych standardów, dlatego ten produkt finansowy również charakteryzuje się minimum formalności i możliwością uzyskania online.

1https://media.bik.pl/publikacje/read/425998/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluz-2019-03-11